Mõttehommik, 20.01.2010

18. novembri Mõttehommikul räägiti patsiendikesksest tervishoiust Eestis, sellest milline on olukord hetkel ning milline võiks see olla tulevikus. Kõlama jäid erinevad märksõnad: turvatunne, suhtumise muutumine, rahakott ei määra kõike, patsiendi vastutuse kasv, ebaterve konkurents haiglate vahel, patsientide ja arstide partnerlus. Diskussiooni mineviku ja tuleviku võimaluste kohta juhatasid oma sõnavõttudega sisse Hanno Pevkur ja Hannes Danilov.

Hanno Pevkur, EV Sotsiaalminister

Kui kümne aasta pärast samadel teemadel vaielda, kus me oleme ja kuhu me tahame siis kümne aasta pärast jõuda, siis ma loodan, et meie järelravi pool on oluliselt tõusnud, hooldus ja taastusravi pool, et oleme sellega teinud olulise sammu edasi. Täna Eestis ei ole taastusravi kindlasti nautinud selliseid eduvilju kui aktiivravi.

Kogu sõnavõttu näed allolevast videoklipistHannes Danilov, Haigekassa juhatuse esimees

Oluline on, kuidas inimesed on rahul tervishoiu teenuse kvaliteediga, kättesaadavuse, tervishoiu korraldamisega… Mis see kvaliteet on? Üks viis seda defineerida on, et see on teenuse osutamise tase, selle kauba kasutusväärtus, mida me tahame ja mis tundub meile õige ja mis tundub vastavat meie kliendi ja meie endi soovidele

Kogu sõnavõttu näed allolevast videoklipistMilline on seos kvaliteedi ja kättesaadavuse vahel? Kas tegemist on nööri kahe otsaga ehk üheaegselt mõlemat saavutada tundub vast võimatu? Või saaks “kaks kärbest kätte mõne imepiitsa” abil?

Vaata diskussiooni allolevast klipist ja jäta meile kommentaar enda arvamusega!

Postita vastus