jsaluse, 06.07.2010

12. mai Mõttehommikul rääkisime ka  tänasest olukorrast infotehnoloogia rakendamisel Tervishoius. Küsisime, mis meil Eestis on hästi, mis halvasti ning kuidas peaks edasi minema? Teema juhatas sisse  Toomas Kariis Eesti Arstide Liidust, pakkudes oma ettekandes ettekujutuse  kuidas ühele arstile, kes on täna justkui IT testija rollis,  tänane virtuaalne maastik võiks paista:

Esialgu e-tervise projektiga loogiliselt seostatavad arendused lähevad (eraldi) oma teed: töövõimetuselehte ja digiretsepti arendab Haigekassa, nakkushaiguseteatist Tervishoiuamet. Ja siis tekib küsimus, kes on peremees või kus on peremees?

Peale ettekannet keerles arutelu suuresti tänase olukorra hindamise ümber ning välja toodi erinevaid häid ja halbu aspekte:

  • Hästi on see, et meditsiinis on targad arstid, keda aktsepteerib tegelikult terve maailm. Hea on ka see, et meil väikeses Eestis on kaasaegne, modern aparatuur.
  • Halb see, et suhted arsti ja patsiendi vahel on ära rikutud.
  • Hästi on see, et meil on tohutu soov olla paremal järel kui me täna oleme. Me tahame teha neid asju, fänname seda, et teha IT arendusi.
  • Suurenev koostöötahe ka IT vallas.
  • Positiivne on see, et teatud tulevikuprobleeme on võimalik praegu lahendada.

Kuid vaatamata suurele tahtele, kas me suudame kokku leppida selle, mida me e-tervisega saavutada tahame? Vaata ülejäänud arvamusi allolevast videoklipist. Jäta meile oma arvamus: Kas kõik on hästi või on Eesti paari viimase aasta jooksul oma eduloo e-tervise vallas maha mänginud? Kui jah, siis miks?

Postita vastus